VIACÚČELOVÉ DRAPÁKY

Výroba a predaj pevných drapákov pre bagre. Idrobenne vyrába širokú škálu lesníckych prídavných zariadení a hydraulických drapákov na drevo

GRP

DRAPÁK PRE PEVNÚ MONTÁŽ

POPIS

Viacúčelové drapáky pre pevné uchytenie.

Lesnícke prídavné zariadenia Idrobenne  GRP  sú drapáky na guľatinu s dvomi synchronizovanými čeľusťami, ovládané jedným dvojčinným valcom, len s jedným hydraulickým okruhom. Hadice drapáka sú chránené vo vnútri tela drapáka, aby sa minimalizovalo riziko poškodenia. Prerezávací drapák sa uvádza do pohybu pohonom pracovného stroja, na ktorom je namontovaný. Prídavné zariadenia pre lesné rýpadlá  sú bezpečné a efektívne a sú určené na kosenie, konáre stromov, organický odpad a sypké materiály. Na konci zatváracieho pohybu sa čeľuste Hardox 400 pretínajú, kým sa nedosiahne minimálny priemer uchopenia. Táto geometria zaručuje pevné uchopenie a veľkú presnosť pri manipulácii s polenami alebo rúrkami. Vďaka prstovému drapáku, akémukoľvek minibagru a  lesnému nakladaču guľatiny sa môže stať všestrannejším a viacúčelovým strojom. Nástavec na lesné hrable sa stal nevyhnutnosťou pri triedení a výbere rôznych materiálov. Idrobenne ponúka deväť modelov, ktoré je možné namontovať na rýpadlá s prevádzkovou hmotnosťou od 3 do 16 ton.

Výhoda pevného uchytenia

Na rozdiel od drapákov na drevo, ktoré sú „kyvadlovými“ nástrojmi, ktoré musia byť spojené s ramenom rýpadla cez kardanový kĺb, je na stroji pripevnená pevná kefa pomocou adaptéra „2 osí“. Tento systém zaručuje pevné spojenie s výložníkom rýpadla a umožňuje veľmi rýchle a presné pohyby. Nástavec drapáka funguje ako predĺženie ramena a zaisťuje vysokú presnosť pri pohyboch lesných nakladačov a šmykom riadených. Idrobenne ponúka adaptéry pre pevnú montáž, pre rýchlospojky a tiež na mieru vyrobené adaptéry pre najbežnejšie nakladače guľatiny a nakladače s kĺbovým ramenom.

Rozdiel medzi drapákom na guľatinu a viacúčelovým drapákom

Prídavné zariadenia na rýpadlá pre lesníctvo GRP  sú vhodné pre pevnú montáž na multifunkčné rýpadlá a sú schopné manipulovať s kosením, konármi stromov, organickým odpadom a sypkými materiálmi. 

Na rozdiel od tradičných  drapákov na guľatinu majú podpätkové stojany veľmi pevnú konštrukciu, ktorá vydrží bočné zaťaženie. Výkonný valec pôsobí na dve čeľuste vyrobené z HARDOX 400, ktorých hroty sa pri zatváraní pretínajú, kým sa nedosiahne minimálny priemer uchopenia. Vďaka tejto vlastnosti sú tieto chápadlá vhodné na presnú manipuláciu s dlhými predmetmi (guľatiny alebo rúry). Lesnícke drapáky tuhé majú tiež veľa podobností s tradičnými drapákmi na drevo na predaj. Podobnosť spočíva v rovnakých konštrukčných materiáloch, ako je vysokopevná oceľ Weldox a Domex 690 pre konštrukciu a oceľ odolná proti opotrebovaniu Hardox 400 pre čepele a hroty. Konštrukcia je nevyhnutná a jednoduchá, aby poskytovala odolnú konštrukciu a ľahkú dostupnosť počas pravidelnej údržby. Hlavným rozdielom je pevné uloženie GRP línie, ktoré dáva týmto drapákom pre rýpadlá širšiu škálu aplikácií. GRP, najmä ak sú vybavené hydraulickým rotátorom s plochou hlavou , pevné uchytenie na ramene rýpadla, sú najuniverzálnejšími nástrojmi pre lesníctvo, poľnohospodárstvo, environmentálnu architektúru a manipuláciu s rôznymi materiálmi. Žiadny tradičný drapák na guľatinu pre bager ani drapák dreva na predaj nemôžu fungovať rovnako ako kefy.

Inteligentné riešenie pre každý pracovný deň v lese

Idrobenne Log Grabs je možné namontovať na širokú škálu rýpadiel, teleskopických nakladačov, traktorov, vynášačov alebo vyvážačov Žeriavy, teleskopické zdvíhadlá, čelné nakladače atď. Pôvodne vyrábané v Taliansku, kde spoločnosť vyrába aj  drapáky z pomarančovej kože,  drapákové lopaty,  žeriavové vidly, nožnice na stromy, výrub stromov. Už viac ako 25 rokov sú GRP drapáky ideálnym riešením pre prácu na stromoch. Vďaka dômyselnému dizajnu je možné lesnícky drapák namontovať do vášho rýpadla v priebehu niekoľkých minút. Spolu s vysokou úrovňou životnosti, nízkou údržbou, nízkou spotrebou paliva a zníženým počtom pracovných hodín sú celkové náklady na vlastníctvo minimálne a zvýšia ziskovosť vášho podnikania. Vzhľadom na kvalitu konštrukčných materiálov a spoľahlivosť prevedenia nie je ťažké nájsť použitý drapák. Najmä vo svojom  sídle v Isorelle  (Brescia) v severnom Taliansku môže Idrobenne často ponúknuť použitý alebo repasovaný drapák na organický odpad so zárukou.