Búracie drapáky

Triediace a demolačné drapáky pre bagre od 1,5 do 27 ton. Dostupné s 3 typmi čeľustí: demolačné, triediace a univerzálne.

DG

TRIEDIACE A BÚRACIE drapáky

POPIS

Demolačné drapáky pre bagre

Demolačné drapáky DG Idrobenne   sú uchopovacie zariadenia tvorené dvoma zubami v synchrónnom zatváraní, uvádzané do pohybu hydraulickým dvojčinným valcom so spätným ventilom, s jedným hydraulickým okruhom. Konce čeľustí sa na konci fázy zatvárania navzájom dotýkajú, aby umožnili veľmi presné a pevné uchopenie predmetov. Tieto hydraulické zariadenia sú určené na vykonávanie malých demolácií a separáciu výsledných materiálov. Demolačné drapáky  sú preto veľmi užitočné tam, kde sa musí spracovať riadená demolácia a separácia odpadu. Jednoducho použiteľný a všestranný demolačný drapák pre minirýpadlo je čoraz obľúbenejším nástrojom, a to aj na skládkach odpadu a na recyklačných miestach. Idrobenne  demolačné drapáky, ktoré majú veľkú konštrukčnú pevnosť a enormnú upínaciu silu, sú ponúkané v ôsmich modeloch, ktoré dokážu vybaviť stroje od minimálnej hmotnosti 2,5 tony až po maximálnu hmotnosť 27 ton. Idrobenne tiež vyrába rad podobných zariadení s ľahšou konštrukciou, určených na rýchly výber materiálov. Tieto majú názov  SG – triediace drapáky  – a vyrábajú sa v 5 modeloch, vhodných pre stroje od 1,5 do 8 ton.

Pevná montáž na 2-osový adaptér

Na rozdiel od  pomarančových drapákov,  drapákových vedier  a  drapákov na drevo, ktoré musia byť namontované na hydraulickom stroji pomocou kardanového závesného článku (tzv. „kyvadlová montáž“, ktorá umožňuje osciláciu v pozdĺžnom a priečnom smere), je možné demolačné drapáky namontované pevným spojením, ktoré umožňuje rýchlejšie a presnejšie pohyby. Svorka funguje ako predĺženie ramena rýpadla a zaisťuje veľkú presnosť. Na požiadanie môže Idrobenne vyrobiť alebo dodať adaptéry pre najbežnejšie spojky ako Caterpillar, Verachtert, Geith, Arden Equipment, Trevi, Vtn, Cangini, Morin, Lehnhoff a Volvo (nordický štandard).

Kvalita v demolačných drvičoch

Idrobenne používa vysokopevnostnú oceľ na výrobu konštrukčných častí demolačných drapákov. Na druhej strane časti, ktoré prichádzajú do kontaktu s materiálom, ako sú strany čeľustí a oterové čepele, sú vyrobené z najlepšej ocele odolnej voči opotrebovaniu HB400. Priskrutkované protičepele sú štandardne dodávané v cene a sú obojstranné. Každý demolačný drapák je dodávaný s priebežným  hydraulickým rotátorom štandardne. V závislosti od modelu to môže poskytnúť nemecká spoločnosť Kinshofer, synonymum vysokej kvality v orbitálnych rotačných systémoch, alebo montovať v rámci spoločnosti. V druhom prípade je rotátor zložený z veľmi odolného otočného kolesa s jedným alebo dvoma guľôčkami, ktoré uvádza do pohybu špičkový hydromotor Parker. Štruktúra demolačných drapákov DG je navrhnutá tak, aby ponúkala maximálnu spoľahlivosť, pričom je postavená s koncepciou, ktorá kombinuje tuhosť konštrukcie s minimálnou hmotnosťou. Najmä modely  DG200  a  DG250 sú postavené takzvaným systémom QUADRA-BOX. Skladá sa z vystuženého, ​​veľmi pevného rámu, s nadrozmernými ložiskami v kĺboch ​​pazúrov. Aj v tomto prípade je dizajn jednoduchý a nevyhnutný: konštrukčné kritérium, ktoré uľahčuje bežnú údržbu a životnosť zariadenia. Celý výrobný systém Idrobenne sa vykonáva podľa  certifikácie  kvality ISO 9001 .

Demolačné náradie v „univerzálnej verzii“, vhodné pre záhradnú architektúru a kamenné múry

Demolačné drapáky sú ponúkané v dvoch verziách: demolačné a univerzálne. Prvá, populárnejšia, je tradičná verzia s kovovými rebrami na prstoch. Paralelné kovové rebrá dodávajú čeľustiam vysokú štrukturálnu pevnosť a zároveň zabezpečujú operátorovi skvelú viditeľnosť. Univerzálna verzia má na druhej strane čeľuste s uzavretým dnom, pílovitý profil zubov a rycie zuby typu ESCO. Všetky tieto rozdiely sú navrhnuté tak, aby bol drapák dokonale vhodný pre environmentálne architektúry a úlohy, ako je vytváranie terás, umiestnenie kameňov a manipulácia s balvanmi. Napríklad pri stavbe suchých múrov umožňujú hroty s pílovitým profilom a zubami pevné uchopenie a veľkú presnosť pri kladení kameňa, zatiaľ čo uzavretá spodná časť svoriek môže fungovať ako vedro s véčkom a umožňuje operátorovi naniesť vrstvu zeminy medzi rad balvanov a druhý. Teda, triediaci drapák Verzia  „ universalgreifer “ spája vlastnosti  drapákovej lyžice  s presným pohybom demolačného drapáka. Tieto hydraulické nástroje sú vďaka svojej všestrannosti veľmi bežné v horských oblastiach, ako je Rakúsko, Švajčiarsko a taliansky región Južné Tirolsko, kde sa Idrobenne stretáva s inými značkami ako Martin a Huppenkothen. Tieto zariadenia sú generálne namontované na rýpadlách typu spider typu Eurocomach a Menzi Muck.

Prenájom demolačných drapákov

Demolačné drapáky Idrobenne sú veľmi robustné a dokážu vybaviť väčšinu stavebnej techniky na prenájom, ako sú rýpadlá, teleskopické nakladače a kolesové rýpadlá. Vzhľadom na kvalitu materiálov a spoľahlivosť prevedenia nie je ťažké nájsť použitý demolačný drapák. Najmä spoločnosť so sídlom v  Isorella (Brescia) môže ponúknuť ojazdené drapáky na minirýpadlá, väčšina z nich po generálnej oprave, so zárukou. Cena demolačného drapáka z druhej ruky môže byť skutočne konkurencieschopná. Hľadanie použitého drapáka môže byť dobrý obchod. Idrobenne má opravovňu a čo je najdôležitejšie, má na sklade náhradné diely pre každé hydraulické zariadenie. Demolačné drapáky Idrobenne pre minirýpadlá majú nízke ceny; neváhajte a požiadajte o demo video. V neposlednom rade dokáže firma vyrobiť adaptéry pre najbežnejšie hydraulické rýchloupínače. Opýtajte sa nášho  popredajného servisu.