HYDRAULICKÉ ROTÁTORY

Hydraulické rotátory pre autožeriavy a rýpadlá. Idrobenne ponúka kompletný rad najmodernejších rotátorov od 2 do 20 ton. Robustné a spoľahlivé, sú ponúkané v rôznych konfiguráciách, aby vyhovovali veľkému počtu drapákov.

GRI

HYDRAULICKÉ ROTÁTORY

GI

HYDRAULICKÝ KĹB

POPIS

Najkomplexnejší sortiment hydraulických rotátorov v Taliansku

Hydraulické rotátory  sú najbežnejším príslušenstvom pre prídavné zariadenia pre žeriavy a rýpadlá, ako sú  drapáky polyp,  drapáky na sypké hmoty,  drapáky na drevo  a  vidly na sadrokartónové dosky. Hydraulické rotátory umožňujú operátorovi spustiť zariadenie v oboch smeroch otáčania. Táto funkcionalita je nevyhnutná pri manipulácii a umiestňovaní dlhých predmetov, ako sú polená alebo rúry, ale môže byť dôležitá aj v iných súvislostiach, kde je potrebné orientovať hydraulické náradie, ako je určenie smeru výkopu pri práci s kopacou lyžicou, príp. na vyrovnanie zariadenia s nákladom, ako v prípade nástennej vidlice  TPW. Zariadenia vybavené hydraulickým rotátorom musia byť napájané dvoma dvojčinnými hydraulickými okruhmi: jeden je určený pre rotačný motor a druhý je pripojený k funkcii otvárania a zatvárania. Rotátor nie je len motor otáčania, ale aj hydraulický kĺb. Inými slovami, umožňuje prechod oleja z pracovného stroja do drapáka, pričom sa otáča. Idrobenne ponúka najširší sortiment hydraulických rotátorov v Taliansku s viac ako 30 modelmi, všetky s plynulým otáčaním. Rotátory sú vždy k dispozícii na sklade, aby sme zákazníkom poskytli presný zákaznícky servis a podporu predaja. Môžu byť predávané ako samostatný produkt, predaj môže prebiehať online.

Orbitálny rotátor (konštrukcia ozubeného typu)

Idrobenne je výhradným talianskym dovozcom rotátorov Kinshofer s orbitálnym systémom (prevodové prevedenie). Tento mechanizmus otáčania je tvorený sústrednými ozubenými kolesami a vytvára veľmi vysoký krútiaci moment v kompaktných rozmeroch. Pri uvoľnení ovládacích prvkov hydrauliky poskytujú tieto rotátory vysokú brzdnú silu. Takéto presné ovládanie a brzdnú schopnosť oceňujú najmä operátori. Drapák sa pri kopaní neočakávane neotáča ani pri maximálnom zaťažení a nie je potrebná kompenzácia stability pri manipulácii s väčšími dĺžkami dreva. Všetky rotátory Idrobenne majú veľkoryso dimenzované axiálne kuželíkové ložiská, ktoré chránia rotačný mechanizmus pred otrasmi. Takmer všetky prírubové rotátory majú horizontálne a axiálne olejové spojenia. Orbitálny rotátor je vzhľadom na svoju štrukturálnu pevnosť ideálny na montáž na drapáky z pomarančovej kôry, ktoré sú pri práci často vystavené silným otrasom. Okrem toho je schopnosť lámania dokonalá pre drapák s viacerými hrotmi, ktorý nemusí manipulovať s dlhým tovarom s vysokou zotrvačnosťou a získava najpresnejšie pohyby. Rotátory ozubeného typu môžu produkovať rovnaký krútiaci moment, aj keď sú v neaxiálnej polohe. Takže kardanový závesný článok nie je vždy potrebný: tieto rotačné motory je možné namontovať na hydraulické zariadenie pomocou adaptéra pre pevnú montáž. Montujú sa preto na triediace a demolačné drapáky ( kardanový závesný článok nie je vždy potrebný: tieto rotačné motory je možné namontovať na hydraulické zariadenie pomocou adaptéra pre tuhú montáž. Montujú sa preto na triediace a demolačné drapáky ( kardanový závesný článok nie je vždy potrebný: tieto rotačné motory je možné namontovať na hydraulické zariadenie pomocou adaptéra pre tuhú montáž. Montujú sa preto na triediace a demolačné drapáky (linky SG  a  DG  ) pre rýpadlá do hmotnosti 12 ton.

Princíp lopatkového rotátora

Niektoré rotátory ponúkané spoločnosťou Idrobenne sú skonštruované s lopatkovým motorom, ktorý vytvára vyšší krútiaci moment a postupné zrýchľovanie počas fáz štartu a zastavenia. Lopatkové rotátory sú preto vhodnejšie na vybavenie drapákov na manipuláciu s dlhými dlhými kusmi, ako sú  PTO/S  a podobné predmety s vysokou zotrvačnosťou. V skutočnosti, keďže brzdenie lopatkových rotátorov je plynulé, zastavenie nie je náhle a neovplyvňuje bezpečnosť nákladu ani štrukturálnu integritu drapáka dreva.

Otočné kruhové rotátory

Otočný kruhový rotátor je najjednoduchší a najrobustnejší mechanizmus. Tiež sa nazývajú pastorkové a šnekové otočné pohony. Tvorí ho v podstate otočný veniec, s jednoduchým alebo dvojitým radom guľôčok, s ozubeným vencom, na ktorý zaberá pastorok na hydromotore. Toto zariadenie umožňuje hodnoty veľkých ohybových momentov a je ideálne pre zariadenia vystavené extrémnemu zaťaženiu, ako sú demolačné drviče série DG. Otočné kruhové rotátory sú však objemné a pomerne ťažké, preto nie sú vhodné pre hydraulické zariadenia pre autožeriavy alebo mini- a midi rýpadlá.

Spojenie medzi hydraulickými rotátormi a zariadením

Hydraulické rotátory sa vyrábajú s rôznymi spojovacími systémami. V hornej časti môžu mať hlavu (samec), alebo dve „uši“ alebo opierky (samica), alebo dokonca rovnú dosku. Rotátory s hornou hlavou a rotátory s dvoma ušami sú určené pre kyvadlovú montáž cez kyvné spojenie, zatiaľ čo rotátory s prírubou môžu byť priskrutkované k adaptéru pre tuhú montáž. Spodok rotátora môže byť sekera alebo príruba. Rotátor so sekerou musí byť nainštalovaný do vhodného adaptéra namontovaného na zariadení. Prírubové rotátory sú namiesto toho priskrutkované k drapáku. Idrobenne sa stará o inštaláciu rotátorov na drapákoch a vykonáva úplné testovanie celého nástroja, aby sa uistil, že je všetko správne vykonané. Niektoré rotátory sú navrhnuté tak, aby boli ľahko zameniteľné na rôznych drapákoch. Stáva sa to najmä pri  údržbe železníc, kde je rotátor držaný na železničnom rýpadle na ovládanie rôznych nástrojov:  podvalový drapák,  koľajnicový drapák, vodiaca lyžica,  kužeľová jednotka, kopací drapák atď.

Kvalitné hydraulické rotátory pre kamiónové nakladače, bagre a drapáky na drevo.

Teleso rotačných hydraulických rotátorov je vyrobené z kalenej ocele. Vnútorné ozubené kolesá sú povrchovo nitridované, aby bola zaistená maximálna tvrdosť a spoľahlivosť. Príruba je vyrobená z jedného kusu kovanej a temperovanej ocele. Tieto detaily zaručujú vysokú spoľahlivosť a životnosť. Je možné nájsť použité a použité hydraulické rotátory za veľmi atraktívne ceny. Idrobenne môže ponúknuť  originálne náhradné diely  pre najznámejších výrobcov hydraulických rotátorov ako sú Kinshofer, Thumm, Indexator a Baltrotors.