DRAPÁKY NA DREVO  A VIDLICE

Drapáky  a hydraulické vidlice pre všeobecné lesnícke aplikácie. Idrobenne ponúka kompletný sortiment  drapákov pre autožeriavy , hydraulické kolesové nakladače a rýpadlá.

PTO

DRAPÁKY DREVA S HORIZONTÁLNYM VALCOM

PTO/S

DRŽAČ NA DRŽANIE PRE PROFESIONÁLNYCH OPERÁTOROV

FLO

VIDLICE NA HNOJ, LESNÍCTVO A POĽNOHOSPODÁRSKE APLIKÁCIE

FMV

VIACÚČELOVÉ DRAPÁKY

POPIS

Drapáky a vidly na ťažbu dreva, najlepšie produkty pre bagre

Ťažobné drapáky sú uchopovacie zariadenia s dvomi synchrónnymi čeľusťami, ovládané jedným dvojčinným hydraulickým valcom, len s jedným hydraulickým okruhom. Pohyb zariadenia je spôsobený pohonom pracovného stroja, na ktorom je namontovaný drapák. Valec je vybavený bezpečnostným ventilom, ktorý zabraňuje náhodnému otvoreniu svorky v prípade náhleho poklesu tlaku. Ramená drapákov Idrobenne majú optimalizované zakrivenie, navrhnuté tak, aby zaručovali maximálne zaťaženie. Ramená sa navzájom uzatvárajú, čo umožňuje pevné uchopenie aj na polenách veľmi malého priemeru. Táto funkcia vedie niekoho k tomu, aby takéto zariadenie nazýval obtokovými drapákmi. V skutočnosti sa dokonale hodia na manipuláciu aj s jednotlivými kmeňmi. Od roku 2018 Idrobenne ponúka ťažký drapák s dvoma vertikálnymi valcami, ktoré možno namontovať na veľké manipulátory s materiálom na prepravu veľkého množstva dreva v prístavoch alebo na železničných staniciach. Tento dvojvalcový drapák na drevo má kapacitu 1,1 m2. Drapáky rýpadiel  sú často vybavené  hydraulickým rotátorom , veľmi bežným príslušenstvom, ktoré dokáže nasmerovať svorku a veľmi zjednodušiť manipuláciu s dlhým drevom. Najbežnejšie rotátory pre drapáky na kmeň majú lamelový motor, ale v závislosti od veľkosti nástroja sú pomerne obľúbené aj gerotorové zariadenia alebo rotátory s otočným prstencom. Drapáky na drevo sú vhodné na manipuláciu s polenom, vetvami, drevenými podvalmi a podobnými materiálmi.

Lesnícke drapáky pre poľnohospodárstvo

Idrobenne ponúka dve rady hydraulických drapákov: ľahkú sériu, ktorá je ekonomickejšia a určená pre neintenzívne aplikácie, a sériu HD pre priemyselné lesníctvo. Ťažné drapáky prvého typu sa nazývajú  PTO rozsah. Tieto zariadenia sú uvádzané do pohybu pomocou horizontálneho valca, ktorý sa otáča v jednoduchej a ľahkej konštrukcii, čo z neho robí lacné a všestranné príslušenstvo. Svorky PTO sú najlepšou voľbou pre mini rýpadlá, poľnohospodárske nakladače, šmykom riadené a malé autožeriavy. Majú veľký drapák a sú určené pre záhradkárov, farmárov, malé podniky a jednotlivcov. Konštruktívna geometria zabezpečuje jedinú synchronizačnú tyč, ktorá koordinuje pohyb ramien. Každý spoj je vyrobený s kalenými oceľovými puzdrami s vnútornou špirálou pre rozvod tuku. Všetky kolíky sú pokovované a veľkoryso dimenzované. Konštrukčné dosky sú vyrobené z kvalitného materiálu ako je vysokopevnostná švédska oceľ firmy SSAB, ktorá je považovaná za špičkovú vo svetovej produkcii. Tieto drapáky môžu byť vyrobené s voľnými hrotmi, bez čepele. V tejto konfigurácii sú hydraulické upínače vývodového hriadeľa ideálne pre podávanie štiepkovacích strojov. Rad Idrobenne PTO je pravdepodobne robustnejší a efektívnejší ako neeurópske produkty, ktoré dnes možno nájsť na všeobecných webových stránkach za veľmi nízke ceny. Ale ako vždy hovoríme, lacná kvalita neexistuje.

Drapáky pre priemyselné lesníctvo a ťažké aplikácie

Drapáky na guľatinu radu  PTO/S  sú umiestnené na vrchole ponuky tohto typu príslušenstva; súperia o kvalitu a výkon so značkami ako Hultdins Supergrip, Cranab a hsp Gripen. Toto hydraulické príslušenstvo je určené na presun guľatiny a je určené pre profesionálnych a náročných zákazníkov, pre priemyselné lesnícke využitie. Majú veľmi moderný a robustný dizajn, podobný švédskym drapákom, s centrálnym valcom a dvoma spojovacími tyčami po stranách. Konštruktívna geometria, ktorá zaisťuje dokonalé rozloženie sily a ktorá poskytuje najlepšiu spoľahlivosť. Drapáky PTO/S sú vyrobené z vysoko kvalitnej ocele DOMEX 690 a s neuveriteľnou pozornosťou na konštrukčné detaily. Týmto drapákom možno vybaviť žeriavy, rýpadlá a manipulátory s materiálom do hmotnosti 26 ton.

Ideálne príslušenstvo pre ťažné drapáky: prírubový hydraulický kontinuálny rotátor

Drevené drapáky musia byť namontované na prevádzkovom stroji pomocou kardanového závesného článku, ako je to v prípade  drapákových vedier  a  drapákov z pomarančovej kôry. Idrobenne is able to build tailored-made suspension brackets for any excavator or hydraulic crane. A comprehensive range of accessories is made available, like a flanged, bolt-on fixed head, and a free mechanical rotator, which can turn freely for 250°. But the main accessory is undoubtedly the hydraulic rotator, which allows the operator to turn the log grapples very precisely during loading and handling. Hydraulic rotators offered by Idrobenne are built by German company Kinshofer, a very well-known brand. Kinshofer hydraulic rotators are driven by a mechanism of concentric gears, called orbital system, which is protected by two tapered roller bearings. These rotary engines, although not cheap, are recognized by customers as products with an excellent quality / price ratio. Idrobenne can also provide rotators with vane motor, made by Indexator and Intermercato.

Použité drapáky na drevo a požičovňa

Ťažné drapáky sú veľmi univerzálne a sú schopné vybaviť všetky hydraulické stroje a lesnícke žeriavy. Vzhľadom na spoľahlivosť materiálov, veľmi osvedčený dizajn a precíznu montáž podľa  pravidiel kvality ISO 9001  sú lesnícke drapáky Idrobenne dostupné na trhu s použitými strojmi. Idrobenne často poskytuje ťažný drapák pre použité rýpadlá. Použité drapáky na guľatinu sú často dostupné na rôznych webových stránkach, ako je e-bay atď. Použité drapáky sú niekedy po generálnej oprave so zárukou a sú dostupné v  sklade Isorella. Hydraulické zariadenia Idrobenne môžu byť výsledkom krátkeho prenájmu a udržiavať si dobrý stav. Ceny hydraulických drapákov a ich príslušenstva sú veľmi konkurencieschopné z hľadiska odolnosti a spoľahlivosti. Spoločnosť má veľké zásoby tlakových fliaš a hadíc, ktoré môžu byť odoslané do celého sveta vrátane Severnej Ameriky. Idrobenne poskytuje komplexný  popredajný servis  a náhradné diely; ponúka drapáky na guľatinu pre minibager za nízke ceny.